Leben RS-30EQ προενισχυτής phono
RS-30EQ φωνογραφικό στάδιο MM
Ασφαλής Συναλλαγή
Γρήγορη Παράδοση
Πολιτική Επιστροφών
Το RS-30EQ διαθέτει παθητικό ισοσταθμιστή RIAA CR (πυκνωτών-αντιστάσεων). Χρησιμοποιεί λυχνίες GE (General Electric/USA) 12AT7 με πιστοποίηση J.A.N. (Joint Army & Navy standard of the US Army).
Αναπαράγει πολύ υψηλής ποιότητας ήχο χωρίς χρήση NFB (αρνητική ανάδραση).
Για να αποφευχθεί ο συμβιβασμός της ποιότητας του ήχου με τη μη χρήση ενός τυπικού κυκλώματος NFB, μία από τις λύσεις που υιοθετήθηκαν για την προστασία του ευαίσθητου ισοσταθμιστή τύπου CR ήταν η ανάπτυξη για τον RS-30EQ ενός ειδικού υψηλής ποιότητας μετασχηματιστή ισχύος "Orient-Core" τέλεια θωρακισμένου ενάντια σε βόμβο. Η τοποθέτηση σε υποσασί με ελατήρια και ασπίδες λυχνιών έχει επίσης υιοθετηθεί έναντι κραδασμών και παρεμβολών. Τα καλύτερα διαθέσιμα εξαρτήματα έχουν επιλεγεί για να διατηρηθεί η απόκλιση της καμπύλης RIAA κάτω από +/-0,2%.
Είναι συμβατό με κεφαλές εξόδου 3mV-5mV, δηλαδή MM ή κάποιες High Output MC. Για κανονικές κεφαλές MC 0.3mV-0.5mV απαιτείται η χρήση εξωτερικού μετασχηματιστή τύπου step up.
| TUBE COMPLIMENT | JAN 12AT7A (G.E.) X 2 6X5GT (G.E.) X 1 |
|---|---|
| GAIN | 23.5dB |
| RIAA CURVE | Less than +/-0.2% |
| INPUT IMPEDANCE | 47Kohm(Normal) |
| MAX. INPUT | 400mV (2KHz.) |
| OUTPUT VOLTAGE | 175mV |
| POWER CONSUMPTION | 17W |
| WEIGHT | 6.0 kg |
| DIMENSIONS | 340(W) x 140(H) x 240(D) mm |
| ATTACHMENT | Power Cord |
*Το κέρδος έχει μετρηθεί στα 37dB από το περιοδικό "Stereophile"
No customer reviews for the moment.